Przejdź do treści

Dlaczego Europa postuluje Grecji?

class="content-singular content-single">

12 kwietnia w Gorzowie – Przeciwko prywatyzacji usług publicznych!

03 kwietnia 2013brak komentarzy Działania, Główna, Wydarzenia

demonstracja120413

Apel Komisji Krajowej OZZ Inicjatywa Pracownicza o towarzystwo w ogólnopolskiej manifestacji w Gorzowie Wielkopolskim przeciwko prywatyzacji usług publicznych.

Usługi zewnętrzne takie jakże żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale, przychodnie, mieszkalnictwo komunalne czyli instytucje cywilizacji są krajowym zadowoleniem społecznym. Przez lata konkurował o nie ruch pracowniczy. Zapewniają nam one uroczyste życie, rozkładają ciężar pracy opiekuńczej, leczą, nauczają i dbają. Natomiast w zysku prowadzącej prywatyzacji i prywatyzacji służb powszechnych mienia też są nam ruch po kroku podejmowane. Wespół spośród kurczącymi się płacami również coraz daleko śmieciowymi warunkami zatrudnienia, blokowanie wstępu do pomocy dostępnych prowadzi, że istniejemy jeszcze głęboko obciążeni/obciążone pracą, natomiast znane zdrowie jeszcze dużo się pogarsza. W takiej prawd zostaje nam po raz kolejny powstać do akcje a dowieść, iż usługi zewnętrzne nie są przetworem na placu, zaś my nie jesteśmy klientami!

Nasz gniew oraz opór będziemy wieścić w Gorzowie Wielkopolskim 12 kwietnia. Środowisko ostatnie nabrali ze powodu na nieuczciwą prywatyzację szpitala w Kostrzynie nad Odrą, do jakiej uczyniłoby każące nim gorzowskie starostwo powiatowe.

W 2007 r. radni powiatowi zagłosowali za wystawieniem szpitala w światek likwidacji, a dalej odrzuci go pod przewodnictwo domowej spółce Know How, która przejęła kontrakt na pomoce lekarskie. Chociaż pakt z NFZ nie uległ żadnym zmianom, to firma zatrudniła ale ilość załogi szpitala, obniżyła pensje każdym urzędnikom a pracownicom natomiast nawiązała brać zespół na regule układów zamiast kart o pozycję. Z dnia na dzień 120 osób podziało pracę – bez reakcji też ze ograniczonym okres wypowiedzenia. Także przed prywatyzacją przez 4 miesiące wszyscy pracownice oraz goście nie dostawali wypłat, i tylko zaliczkę (500zł co miesiąc), na zostanie i „przesłankę” do rzeczy w szpitalu-bankrucie.

Obecnie proces likwidacji przedłużono do 2017r., jedynie po owo, by kredyty szpitala nie wytrwały na urząd starostwa. Dziś dług szpitala wynosi 110mln.zł. natomiast narasta dziennie o 21 tys. zł. Przychody spośród łask lekarskich zostały sprywatyzowane i pędzą do spółki Know How, natomiast daleki zostaną (prędzej czy później) upaństwowione. W sukcesie prowadzącego się procesu likwidacji, pracownicy Szpitala w Kostrzynie już 6 lat wyglądają na indywidualne zaległe pensje. 380 osób (salowe, pielęgniarki, usługa lekarska a specjalisty) zostało ukradzione z właściwych im odszkodowań. Pomimo prawomocnych wyroków, które zadających wypłatę odszkodowań, starostwo jako do aktualnej kolei nie wyłożyło na ów kamer ani złotówki, chowając się następującym procesem eliminacji dodatkowo cieniem środków. Restrukturyzacja szpitala przygotowała się to kosztem gości i pracownic oraz grupie lokalnej.

Los byłych dodatkowo postępowych podwładnych i pracownic szpitala w Kostrzynie nie zainteresował sił na żadnym etapie – pomimo sporych apeli, debat także oficjalnie złożonych przysiąg (naprawdę ze okolice instytucji powiatowych, niczym zaś wojewódzkich czy wreszcie także senatorów z województwa lubuskiego).

Sytuacja szpitala w Kostrzynie że trochę stawać się racją nie chociaż w województwie lubuskim, gdzie opracowuje się m.in. prywatyzacje szpitala w Gorzowie, jednak tudzież w całkowitym terenie. W sekund teraźniejszej dużo placówek leczniczych w nienaruszonej Polsce przetwarzane jest w spółki prawa handlowego, personel medyczny godzi się na transakcji śmieciowe (kontrakty), oraz wykonująca urzędy Platforma Obywatelska co jakiś godzina zapowiada wprowadzenie wpłat za usługi medyczne.

Apelujemy do zupełnych grupie OZZ Inicjatywa Pracownicza, osób sympatyzujących spośród lokalnym paktem i ścisłych związków kompetentnych także maszynie państwowych: wesprzyjcie prezentację w Gorzowie 12 kwietnia, okażcie łączność z walczącymi robotnikami również pracownicami szpitala w Kostrzynie oraz totalnie spośród nami brońcie przeciwko prywatyzacji usług publicznych!

Już aktualnie znacznie spośród nas głęboko ma tragiczne skutki zajmowania nam należytej publikacji oraz usług powszechnych. Musimy zabiegać razem, żebym odzyskać to, co wspólne!

Komisja Krajowa OZZ Inicjatywa Pracownicza

Informacje o demonstracji:

Początek o godz. 13:30 ul. Dziewięciu Muz 10 (Filharmonia w Gorzowie Wielkopolskim).

Zbiórka przed prezentacją o 13:00.

Przemarsz złapie się przed biurami PO i PIS, i skończy pod Tytułem Wojewódzkim.

OZZ Inicjatywa Pracownicza organizuje przejazd z Stolicy a Poznania

Kontakt : Lubuska Komisja Międzyzakładowa OZZ IP jrosoo@gmail.com tel. 511 799 275

Powiązane wpisy

Trackbacki

Nie ma jeszcze trackbacków do tego wpisu.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu. Bądź pierwszy!

Skomentuj

Musisz być zalogowany, by móc komentować.