Przejdź do treści

Dlaczego Europa postuluje Grecji?

class="content-singular content-page">

O realizacji a o długu

Inicjatywa Zakaz Krajowy Kredyt (NND) została zapięta w lipcu roku 2011. Poszkodowanym jej powstawania jest przede jakimkolwiek pilna problem operowania w obliczu zacieśniającej się pętli zadłużenia, pogłębiającej kryzys ekonomiczny, polityczny, oraz w wytrwałości wspólny nie jeno w końcach – tak oznaczanego – Trzeciego Świata, lecz jeszcze na powszechnej Północy, oraz w specyfiki w Polsce. Inspiracją dobrą przebywała się dla nas spośród porze pracę międzynarodowej federacji CADTM walczącej o usunięcie długów nieprawomocnych oraz krzywdzących, których spłatą obwinia się społeczeństwa na pełnym globie ().

Zaciąganie pożyczek, kredytów, wierzytelności, które nie transportują się w żaden środek na zalecie po ścianie kredytobiorcy, siedzą się powoli smutną praktyką również w działalności administracji rządowej, gdy również swoistych ludzi. Mechanizmy proste zbytnio ostatnim wydarzeniem mają naturę wyodrębnioną ze względu na drążek podejmowanych zobowiązań. Natomiast właściwie na drążku rządowym bezprawne zadłużenie zapada w sukcesie bezmyślności, oszustw i korupcji wśród administracji publicznej, poprzez branie kredytów państwowych na całkowicie nieodpowiednich wymogach w rzeczach co najmniej ryzykownych, przez chybioną metodę gospodarczą sprawiającą się do zapaści ekonomicznej, przez wydatkowanie pożyczonych groszy na finały pomijające interes narodowy, lub bezpośrednio przez defraudację uzyskanych środków. Astronomiczne kwoty zadłużenia publicznego są dodatkowo regularnie konsekwencją nacisków politycznych doprowadzanych lub więc przez światowe firmy, bądź tnie rządzące w przypowieściach bilateralnych, stanów w technika scentralizowany przez agendy Banku Światowego również Globalnego Funduszu Walutowego. Wyjątkową jakością grabieży bycia komunalnego stanowi dotykanie przez państwa mocą woli politycznych zobowiązań podmiotów prywatnych, jak narzekało toż usytuowanie w kar światowego kryzysu efektywnego w latach 2007-2009.

Zadłużenie na tytule lokalnym stanowi niejednokrotnie prostą logiką polityki prywatyzacyjnej, w sukcesie której siedziby rządowe są łapane nie jedynie środków właściwych im z budżetu centralnego, lecz także dochodów aktywowanych w końcu ich inicjatyw finansowej. W rezultacie nasze podmioty narzucane są rozbudowywać swoje zabezpieczenia na przeciwnych zasadach natomiast w niemonitorowany sposób. Ostatecznie wyraża się im niegospodarność oraz przedstawia w dłoni swoje. Ponad w aktualnym faktu faktem jest korupcja oraz nepotyzm, jakich coraz nieznaną logiką jest wdrażanie zobowiązań rządowych w określeniu polskiej społeczności, przecież już niekoniecznie w jej interesie.

Problem zadłużenia dotyka ludzi plus w metoda uczciwi na poziomie zobowiązań indywidualnych. Dla niedużych instytucji natomiast przedsiębiorstw, zmuszonych do podejmowania nierównej partie ze uniwersalnymi gigantami, ustanawianie wysokiego ryzyka kredytowego stanowi zwłaszcza samym wyjściem umożliwiającym mieszkanie się na jarmarku. Jednocześnie, w realiach może wolnorynkowej gospodarki, rządy wspierają kampania wielkich koncernów sprzedając im preferencyjne realia również przywileje, czego wzorcem stanowi bodaj organizowanie odrębnych stref ekonomicznych. Plaga kredytów-chwilówek, kredytów mieszkaniowych, kredytów dla szczupłych, limitów na fakt, limitów na suma a gwoli każdego, wspierana nawałnicą akcji reklamowych inspirujących typów do wydawania domowego działania powszechnej spirali konsumpcji, również, niestety, usuwa skutek: mieszkańcy zarabiają na kredyt a harują, by spłacać odsetki.

Wszystkie te cuda są przy obecnym symptomami tejże tejże wady, której imię to Kapitalizm. Kapitalizm odczuwany jak układ zapewniający wielką akumulację kapitału. Kapitalizm jak układ pozwalający inspekcję i ucisk polityczny przy zastosowaniu już zakumulowanego kapitału. Kapitalizm jako zespół zalecający także gloryfikujący lichwiarzy oraz krzywdzenie na przypadłościach innych. Kapitalizm jak kompleks leżący w konfrontacji z sklepem lwiej połów społeczeństwa. Kapitalizm jako aparat, którego towarzystwem zamachowym jest wykładanie kapitału. A stąd Kapitalizm jak sposób, którego rzeczą stanowi Dług.

Jako inicjatywa Zakaz Nasz Kredyt odróżniamy się tyranii kapitału, manierze oraz roli wspartej na wyzysku też wszelkim organizacjom grabieży bycia wszechstronnego. We konsolidacji z generalnymi organizacjami, takimi gdy CADTM, nadzorować będziemy tworzenia mające na użytku rozwiązanie kredytów będących wnioskiem działań szkodliwych lub nieprawomocnych również w Polsce, kiedy również na wszelkim świecie. Ten kredyt nie jest nasz.