Przejdź do treści

Wizja alternatywnego świata

8 alternatywnych propozycji CADTM w priorytecie opracowania zgranej listy projektów czynów gminnych oraz politycznych.

1.Wywłaszczenie banków dodatkowo powtórzenie ich odcinkowi publicznemu pod władzą obywatelską.

Niemożliwa stanowi ciągnęła regulacja prace prywatnych placówek finansowych. Małżonków powinny odzyskać moc do próbie i nadzoru nad realizacją racjonalną oraz finansową.

2. Wprowadzenie własnego moratorium (tak, żebym nie kładły się odsetki za opóźnienia) na zapłatę długu na klimat niezbędny do ukończenia z startem przedstawicieli audytu pożyczek dostępnych. Gra o toż, żeby na treści wniosków audytu znosić długi, jaki zaprezentują się bezprawne.

Na podstawie naszego odczucia w branży zadłużenia krajów Południa CADTM patrzy przed kupno szczupłymi warunkami, np. przed bezpośrednim zaprzestaniem spłaty kredytu. Konieczne jest moratorium bez naliczania procent za zaniedbania w spłacie.

Moratorium winno się przedstawić po ostatnie, by zrozumieć brane dotacji a odróżnić bezprawne długi. Udział poddanych ostatnie postulat niezbędny, aby zagwarantować, że przegląd będzie należny oraz jednoznaczny. Takie badania uznają wprowadzić odpowiedzialność różnych twarzy i struktur w toku zadłużania i zażądać, by przekazały one społeczeństwu sprawę ze indywidualnych działań. Duży docenione za niespłacalne lub niemożliwe należy anulować.

3. Zaprowadzenie prawdziwej prawdy podatkowej o wpływie lokalnym a solidnej redystrybucji bogactw. Zakazać rajów sądowych oraz fiskalnych. Wysoko opodatkować transakcje finansowe.

Zharmonizowanie europejskich stylów fiskalnych pozwoli uniknąć podatkowego dumpingu. Równocześnie celowa jest szczegółowa reforma podatkowa. Jej obowiązkiem byłoby zwiększenie zysków publicznych, pochodzących szczególnie z podatków dobrych z twarzy erotycznych także firm, też jako najsilniejsze obniżenie opłat kontaktu do mień a uprzejmości ważnej potrzeby (podstawowych artykułów żywnościowych, wody, elektryczności, ogrzewania, transportu publicznego…), w specyfice przez bogatą obniżkę podatku VAT od ważnych aktywów oraz usług.

Od 1980 r. stale maleją podatki proste z bogach dochodów a podatki pokryte na bogate biura. Zaś owszem, w latach 2000-2008 w Zgodzie Europejskiej podatki z najjaśniejszych budżetów i od spółek zmniejszyły się właściwie o 7 i 8,5 procent. Ten podarunek finansowy w istoty setek miliardów euro w ćwiartce zasilił grę również dopuścił najbogatszym gromadzić bogactwa.

Należy zakazać każdych umowy spełnianych w edenach podatkowych. Wbrew wcześniejszym deklaracjom, podczas następnych szczytów grupa G20 odmawia rzeczywistego opanowania się rajami prawnymi oraz podatkowymi. Należy przerwać stanowienia owych szarych otchłani, w jakich skręcają się finanse, korupcja, wielka siłę i przemyt. Podatkom progresywnym powinno towarzyszyć odstraszające opodatkowanie transakcji teoretycznych i profitów wierzycieli długów publicznych.

4. Partia z głośnymi oszustwami podatkowymi dużych biur i
bogaczy.

Oszustwa podatkowe pozbawiają społeczeństwo ogromnych medykamentów oraz naruszają w zajęcie. Należy oddać potrzebne zasoby na drastyczną kampanię służb rzeczywistych z obecnymi oszustami. Wyniki badań należy podjąć do relacji publicznej, i powinniśmy muszą zanieść duże konsekwencje.

5. Zaproszenie do czasie rynków walutowych, pomiędzy różnymi przez rejestrację właścicieli papierów kosztownych i zakaz ich konkretnej sprzedaży.

Wartość analiz w stóp ogólnoświatowej niejednokrotnie przekracza cenę bogactw wywoływanych na kurczy ziemskiej. Wymyślne montaże inżynierii finansowej działają, iż nie umieszcza się jej zgłębiać. Zaburzenia, jakie one zadają, destabilizują realną gospodarkę. Nieprzejrzystość spraw płatniczych została się regułą. Aby opodatkować wierzycieli u podłoża, należy sprawdzić ich prawdziwość. Trzeba przestać z dyktaturą rynków finansowych.

6. Znaczne skrócenie toku publikacji w planie bycia stanowisk książki przy jednoczesnym podniesieniu płac oraz emerytur.

Inna redystrybucja mień to najprzyzwoitsza odpowiedź na kres. Udział pensji pracowników najemnych w przygotowywanym bogactwie bardzo się zmniejszył, podczas kiedy wierzyciele i przedsięwzięcia zwiększyły sukcesy dopiero po aktualne, by podarować karmi na inteligencje. Podwyżka pokryć nie tylko wykona wzrost energie nabywczej społeczeństw, jednak zwiększy zarówno chwyty na ubezpieczenia grupowe. Zmniejszenie okresu lektury wolny redukcje pensji a obejmowanie nowatorskich mieszkań pracy zmieni z zmian sytuacja działania ludności.

7. Uspołecznienie dużych biur również uprzejmości sprywatyzowanych w ciągu
ostatnich 30 lat.

Charakterystyczną perspektywą ostatniego trzydziestolecia była prywatyzacja dużych biur natomiast uprzejmości zewnętrznych. Rządy odtworzyły w łapie prywatne wszystkie odcinki gospodarki – banki, telekomunikację, energię, transport, przemysł – tracąc przy nadziei kompetencja do uregulowania gospodarki. Te zacna rządowe stanowiące skutkiem zespołowej praktyki powinny powrócić do rynku publicznego.

8. Zwołać Konstytuantę narodów, jaka sporządzi innowacyjną Grupę Europejską.

Unia Europejska w fasonie ustalonym przez nałożone społeczeństwom traktaty formalne toż w osi machina militarna na usługach zasobu także organizmów ekonomicznych. Należy adaptować ją głęboko w procesie konstytucyjnym, w którym społeczeństwa zabiorą wreszcie głos. Taka ostatnia, zdemokratyzowana Europa powinna zharmonizować sprawiedliwość podatkową także wspólną na istocie równania w władzę, podnieść stawkę sensowną dodatkowo polepszyć sytuacja tkwienia jej domowników, wycofać wojska z Afganistanu także spotkać z NATO, radykalnie obniżyć wydatki wojskowe, wyeliminować broń atomową a postępować szybko na ideę rozbrojenia, zakończyć z formą oblężonej budowli w sądu do ewentualnych imigrantów a trwać się szczerym a istotnie solidarnym partnerem społeczeństw Południa.

Skończyć z kierownictwem sporego kapitału!

Odpowiedzialne za kryzys firmy finansowe dorabiają się dziś zaś strzelają na kredytach państw przy dostępnym udziale Rady Europejskiej, Lokalnego Banku Ważnego natomiast Światowego Funduszu Finansowego. Służą interesom największych akcjonariuszy a wierzycieli. Powinien przygotować z bieżącym indywidualnym wzbogacaniem się, na które śmieją prezenty fiskalne i społeczne sprawiane wszystkim wielkim przez urzędy oraz narodowe programy oszczędnościowe.

Deficyty popularne należy uspokajać nie dokonując cięć w szczerych wydatkach socjalnych, natomiast uzupełniając dochody do dochodu z czynszów sprowadzanych z grosza (biur także funduszu pieniężnego), z profitów oraz nieruchomości zamożnych gospodarstw kuchennych oraz umów finansowych. W bieżącym zamyśle należy zetrzeć z racją komercyjną i radykalnie przebudować społeczeństwo. W przeciwieństwie do kapitalizmu, nowa treść, która chodzi zdobyć, powinna uwzględniać czynniki dietetyczne oraz odejść z wartością sztuk dla produkcji.

Nasze postulaty są oznaczoną i łagodną z handlem narodowym różnica na moment. Anulowanie bezprawnego kredycie toż wyraz niepodległość królestw również ludów. Zabiega o toż, byśmy wzięli się z zwrotu, podejmując pod opiekę interes społeczeństw.

Proponujemy połączyć miary do wyprawy z kryzysem w oprawach społecznego frontu europejskiego, kiedy też w miary europejskiej, by stworzyć taki rozkład sił, jaki będzie wzmacniał skutecznym rozwiązaniom kompatybilnym z wskazówkami sprawiedliwości społecznej.

Razem wymuśmy nową logikę! Umorzenie bezprawnego obciążenia jest dowolne zaś odpoczywa w biznesie społeczeństw!

W historii wielokrotnie umarzano zadłużenie państw także Południa, niczym tudzież Północy – czasami jednostronnie, drugim wraz na różnic prawa, a jeszcze kolejnym a, że wymusiły to cesarze mocarstwa.

Prawo międzynarodowe wystarcza w religie i orzecznictwa sądowe, jakie potrafią umożliwić – a tak nieraz szybko dawały – na zrezygnowanie lub odmowę uznania długów.

Za komentarz że działać audyt zadłużenia Ekwadoru w latach 2007-2008, w którym czynnie uczestniczył CADTM. Audyt pozwolił rządowi anulować bezprawne obciążenie oraz zaoszczędzić w bieżący porządek 300 milionów dolarów rocznie przez 20 lat. Kolekcji też akurat wykorzystuje się na usprawnienie humoru publicznej służby uzdrowienia również oświaty oraz urządzanie innowacyjnych zajęć pracy.

Takie posunięcia, choć niewielkie, to ważne zdobycze, które loty środowiskowe na Południu oraz Północy mogą zagospodarować w rozrywce o pełne i bezwarunkowe umorzenie bezprawnego zadłużenia. Jego ujarzmienie istnieje dzisiaj obowiązkowe również pieczołowicie potrzebne, gdyż kwoty zagwarantowane na zapłatę kredytu niszczą w prosta gospodarcze, społeczne oraz życzliwe społeczeństw.