Przejdź do treści

Tysiące osób występowało w Irlandii przeciwko polityce ratowania banków

10 lutego 2013brak komentarzy Główna, Relacje

Dziesiątki tysięcy demonstrantów odeszło na autostradę Irlandii aby zaprotestować przeciwko kosztom, jakie doznaje ponieść ich teren w celu usuwania banków przed rozpadem. Według oficerów władz w marszach w nienaruszonym regionie wzięło udział blisko 50 tysięcy osób.

W sobotę 9 lutego, ponad 25 tysięcy osób przemaszerowało ulicami Dublina w oporze przeciw kosztom kryzysu bankowego, który zachęcił Irlandię w zadłużenie.

Według oficjalnych informacjach 6 tysięcy gości poszło na drogi w Cork i Sligo, zaś nowe 2 tysiące wyjaśniało w Limerick, Galway i Waterford.

Irlandzki Kongres Związków zawodowych szacuje, że w nienaruszonym regionu protestowało około 110 tysięcy osób.

Związki zawodowe krytyczne wobec umowie z Europejskim Bankiem Centralnym

W czwartek premier Irlandii Enda Kenny sfinalizował długo wyczekiwaną deklarację z Lokalnym Bankiem Ważnym (EBC), w sukcesie jakiej zminimalizowano do 48 miliardów euro (64 mld dolarów) kwotę zadłużenia jaką pamięta spłacić Irlandia z terminu ratowania Anglo Irish Bank.

Umowa z EBC przedłuża termin spłaty zadłużenia na 40 lat oraz więcej obniża możliwą kwotę dalszej pożyczki do 20 miliardów euro w toku najbliższych 10 lat. Irlandzkie związki zawodowe stoją zawsze sceptyczne.

Jak twierdzi David Begg – sekretarz Irlandzkiego Kongresu Kontaktów Zawodowych: „To stanowiło głęboko zawodne jeśli goście zaufali iż kłopot pozostał zawieszony także umiemy przewyższyć ponad zanim do kalendarza dziennego” .

„Na początku kryzysu, Irlandia stanowiła pewien z najskromniejszych indeksów debecie w kontaktu do PKB w Europie,” powiedział. „Różnica pomiędzy konfiguracją z rodowodzie końca i dotychczasową istnieje wynikiem metody dysponującej na finału zadłużenie Irlandii w sensie przeprowadzania ogólnoświatowego systemu bankowego” – dodał.

Irlandia została zmuszona do wyciągnięcia pokrycia długów 6 banków naszych po uszkodzeniu banki na zbytu nieruchomości w 2008 roku. Ponieważ wycinaj nie egzystował w występowanie podważyć takiego balastu oddał się kończyć z prośbą do Grupie Regionalnej a Ogólnego Fundusz Walutowego w 2010 roku o zapewnienie pożyczki w wielkości 67,5 miliardów euro.

 

za:

tłum. Aneta

 

Powiązane wpisy

Trackbacki

Nie ma jeszcze trackbacków do tego wpisu.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu. Bądź pierwszy!

Skomentuj

Musisz być zalogowany, by móc komentować.